czwartek, 19 marca 2015

Ferie i atrakcje - Rabka Zdrój


Cennik Uzdrowiska Rabka na rok 2015

Zabiegi SPA i relaks.

Sanatorium Rabka oferuje gościom zabiegi SPA i lecznicze. Nieopodal budynku sanatorium, znajduje się Park Zdrojowy.Poza rozległym terenem zielonym mieszczą się tu 2 duże place zabaw i korty do gry w tenisa. Zimą, na miejscu fontanny, ustawiana jest dekoracja świetlna.

Teatr dla dzieci Rabcio

Przedstawienia mają naprawdę wysmakowaną scenografię i oprawę muzyczną. Wybraliśmy się na spektakl premierowy: "Zimowa przygoda". Dobrze było choć posłuchać o śniegu i zobaczyć bałwana z wełny, bo w samej Rabce nie było nawet jednego prawdziwego płatka śniegu. Bilety są po 10 zł i można dostać je także tuż przed samym spektaklem.


Wesołe miasteczko

Rabkoland to atrakcja dobrze znana wszystkim stałym bywalcom Rabki. Niestety zimą jest on zamknięty.

Najbardziej przyjazne dzieciom muzeum

 w jakim byłam.


Ulotka Muzeum Górali i Zbójników
Muzeum Górali i Zbójników oferuje naprawdę wyjątkową zabawę nie tylko dzieciom. Jest to niewielkie muzeum, ale urządzone niezwykle pomysłowo. Wciąga w zabawę dzieci, wykorzystując wszystkie możliwe techniki, także urządzenia multimedialne, choć znajdują się tam także oryginalne 100-letnie eksponaty. Można tam się wybiegać, skupić chwilę na poszukiwaniach, wypocząć wygodnie i zapatrzyć na obrazy na szkle (na suficie), doświadczyć: lepiąc oscypki czy ugniatając kapustę bosymi stopami, a także poczytać i przymierzyć.

Dorośli powinni zwiedzać muzeum uważnie, bo przy wyjściu czeka na wszystkich seria pytań i żeby otrzymać medal, warto co nieco zebrać wiedzy o zbójnikach i góralach.

Zjazdy na nartach i nie tylko

Ośla łączka "U Żura"

Codziennie spędzaliśmy czas we wsi Chabówka na wyciągu narciarskim "U Żura". 2 stoki: niewielki i nieco większy stanowiły wystarczające wyzwanie dla naszych dzieci. Obsługa jest sympatyczna i niezwykle pomocna, toalety czyściutkie a stoki dobrze naśnieżone. Miejsc parkingowych wystarcza dla wszystkich, jest wypożyczalnia sprzętu, instruktorzy, kawiarnia i trochę miejsca do zjeżdżania na sankach. Jednym słowem - ideał.

Większa górka "U Żura"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz